Przejdź do treści
Mikołaj Pierko tokarz stolarz Poznań Stolarnia Dęborzyce

Mikołaj Pierko

Wychowałem się w otoczonej lasem wsi Dęborzyce, znajdującej się około 45 km od Poznania. Od kiedy pamiętam pasjonowała mnie praca z drewnem. W wieku dziecięcym przyjmowała ona formę zabawy, zdobywania zdolności manualnych poprzez wykonywanie drewnianych proc czy atrap pistoletów.

Z biegiem lat obróbka tego surowca interesowała mnie coraz bardziej. Osiągając  wiek dojrzalszy w roku 2016 samodzielnie skonstruowałem pierwszą tokarkę napędzaną wiertarką. W tym czasie zawodowo podjąłem pracę w branży ślusarskiej głównie na stanowisku tokarza programisty cnc. Po godzinach rozwijałem  swój warsztat oraz zdobywałem wiedzę na temat drewna. W oparciu o doświadczenie ślusarskie zbudowałem od podstaw własną tokarkę, produkując większość części samodzielnie na maszynach skrawających. Obecnie skupiam się na wykonywaniu form toczonych realizuję również meble takie jak regały czy stoły.  

 

 

Agnieszka Sukienniczak

Na co dzień pracuje w poznańskim biurze architektonicznym. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego na kierunkach:  Architektura Wnętrz, Kuratorstwo i Teorie Sztuki.

W stolarni zajmuje się tworzeniem fotografii i grafik. Wspomaga  działalność warsztatu w kwestiach projektowych i przygotowania modeli 3d dla klientów.